IOTT Iran - اینترنت اشیا / اخبار و مقالات اینترنت اشیا / اینترنت اشیا / فایده اینترنت اشیا برای کسب و کارهای کوچک؟
فایده اینترنت اشیا

فایده اینترنت اشیا برای کسب و کارهای کوچک؟

20 آگوست 2017 / اینترنت اشیا / آی‌اوتی

شاید مهم‌ترین فایده اینترنت اشیا برای کسب و کارهای کوچک، افزایش بازده و ثمربخشی است.

فایده اینترنت اشیا برای کسب و کارهای کوچک کم نیست! به عنوان صاحب یک کسب و کار باید این 24 میلیارد دستگاه و خدمت اینترنت اشیا را فرصتی برای هوشمندتر شدن کارها بدانید نه سخت تر شدن آن!

در ادامه پنج فایده اینترنت اشیا برای کسب و کارهای کوچک را مرور میکنیم.

1. یک دستیار بی جیره و مواجب داشته باشید! بدون هیچ منع قانونی!

یک فایده اینترنت اشیا ، پیدایش دستیارهای هوشمندی مانند Google Assistant یا Amazon Alexa است. می‌توانید بوسیلۀ تلفن همراه خود نیز از Google Assistant استفاده کنید. هر یک از این دستگاه‌ها برای کنترل کردن دیگر دستگاه‌های هوشمند به کار میرود اما باید گفت دستیار زمانی واقعاً وارد عمل می‌شود که آن را به ابزارهای یادداشت‌برداری، سیستم‌های یادآور و مدیریت کارها، تقویم‌های خود و یا حتی رسانه‌های اجتماعی متصل کنید. 98 درصد از کاربران IFTTT (فرمان اگر این پس آن) که نظرشان را پرسیدیم گفته اند تا پنج سال دیگر به استفاده از دستیارهای صوتی روی خواهند آورد.

2. تمرکز خود را روی یک کار بگذارید.

چند تب، برنامۀ کاربردی و پنجرۀ باز روی سیستمتان دارید؟ تحقیقات نشان می‌دهند اکثر ما در انجام چند کار هم‌زمان بسیار ضعیف هستیم. یک فایده اینترنت اشیا در حوزه کسب و کار این است که میتوانید چرخه کاری خود را برای دستگاه‌ها و نرم‌افزارها تعریف کنید تا تمام چیزهای موردنیازتان را کنارهم قرار دهد. به این ترتیب از وقت خود بیشترین بهره را میبرید. این چرخۀ کار میتواند مانند Evernote، Google Drive، Trello، OneNote، Slack یا حتی صندوق ورودی ایمیل و یا تقویم شما باشد (می‌توانید سیستمی را که متناسب با کار شما است سفارشی‌سازی و سپس آن را از موارد مهمی مانند اعلانات، اخبار، آمار کمپین‌ها، اطلاعات فروش و مشتریان پر کنید).

3. دفتر را به طور اتوماتیک اداره کنید.

حتی در یک شرکت کوچک نیز، روشن گذاشتن چراغ‌ها در شب یا فراموش کردن اینکه درب را قفل کنیم می‌تواند عواقب بزرگی داشته باشد. فایده اینترنت اشیا و دستگاه‌های IoT این است که فرایندهای روزمرۀ دفترتان را اتوماتیک میکند. لازم نیست سرمایه‌ کلانی کنار بگذارید: امروزه داشتن یک فضای اداری هوشمند دیگر به معنای نصب سیستمی پیچیده یا خرید بسته‌ای از دستگاه‌های مختلف نیست.
میتوانید با استفاده از سیستم‌های اتوماسیون، کار تعطیل کردن و بازگشایی دفتر را به عهده وسایل هوشمند بگذارید. شاید حتی مبلغی را هم برای تهیه قهوه ساز هوشمندی کنار گذاشتید که پیش از رسیدن شما به محل کار، قهوه را دم میکند. داشتن یک فنجان قهوه تازه دم به محض رسیدن به اتاق نیز، میتواند یک فایده اینترنت اشیا برای کسب و کار ما باشد! چرا که نه؟

4. با تیمتان بهتر ارتباط برقرار کنید.

نگران نباشید: اینترنت اشیا آنقدر تکامل نیافته است که یک روبات رییس در کمین شغل شما نشسته باشد! هرچند شاید برخی از یادآوری‌ها و به‌روزرسانی‌هایی که با کارمندانتان به اشتراک می‌گذارید اتوماتیک شوند.
اما فایده اینترنت اشیا برای ارتباط بهتر تیم چه میتواند باشد؟
اگر از ابزارهای ارتباطی مانند Slack، Skype، CiscoSpark، GroupMe یا Telegram استفاده کنید، می‌توانید مطمئن شوید که اطلاعات مناسب در زمان مناسب دراختیار گروه قرار می‌گیرد. برای مثال، می‌توانید پیش از شروع جلسات برای خودتان یادآورهای خودکار تنظیم کنید و یا اخبار مهم را با گروهی به اشتراک بگذارید. این برنامه‌های ارتباطی بر بستر دستگاه‌های هوشمندی مانند گوشی‌های موبایل، تبلت‌ها و … اجرا میشوند که خود جزیی از دنیای اینترنت اشیا هستند.

5. رقبایتان را تحت نظر بگیرید.

اگرچه ممکن است استخدام تیم روابط عمومی برای دستیابی به داغ‌ترین اخبار مربوط به صنعت و شرکت‌های رقیب جزو آخرین اولویت‌های بسیاری از کسب‌و‌کارهای کوچک باشد، توجه به چنین مسائلی می‌تواند شما را بر رقبا برتری بخشد. استفاده از قابلیت جستجو و کلمات کلیدی سرویسهایی مانند Twitter و Reddit، یا رسانه‌های خبری سنتی، را امتحان کنید تا از به‌روزترین اطلاعات درمورد رقبایتان مطلع شوید. حتی می‌توانید در خبرنامه‌های شرکت‌های رقیب عضو شوید و آن‌ها را در Slack جمع‌آوری و یا به صورت خودکار فوروارد کنید تا اطلاعات الهام‌بخش آن‌ها را با تیمتان به اشتراک بگذارید.

اکنون متوجه منظور شده‌اید: کل حرف ما این است که وظایف روزمره را برون‌سپاری کنید تا برای انجام کارهای واقعاً مهم وقت بیشتری داشته باشید. اینترنت اشیا کار شما را از دستتان درنمی‌آورد، بلکه کمک می‌کند آن را بهتر انجام دهید.

در برخی کشورها مانند ایالات متحده، 99.7 درصد مشاغل مربوط به کسب‌و‌کارهای کوچک هستند. اشکالی ندارد از جایی کوچک شروع کنید. به اتفاقات روزمرۀ خود نگاهی بیندازید، یکی از حوزه‌هایی را که بیشتر از همه تمایل دارید، شناسایی نمایید و مسیر اینترنت ایا خود را از آنجا شروع کنید.
فایده اینترنت اشیا را دست کم نگیرید! IoT را جعبه ابزاری پایان‌ناپذیر بدانید. همچنان که به برداشتن و برگزیدن ابزارهایی می‌پردازید که راه رشدتان را باز خواهند کرد، گنجینۀ عظیمی از اسناد و راهنماییهایی ‌را خواهید یافت که به شما کمک میکنند تصمیمات مناسب اتخاذ کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *